Raamatuklubi „Risoom” (aasta viimane): Colomina ja Wigley „Kas me oleme inimesed?”
EALi noortekogu raamatuklubi „Risoom“ neljas kohtumine toimub neljapäeval, õhtu keskmes on autorid BEATRIZ COLOMINA ja MARK WIGLEY.
Käsitletava teose pealkirjana esitatav küsimus „Kas me oleme inimesed?” on Colomina ja Wigley sõnul ühtlasi iidne, kuid ka edasilükkamatu. See on tabav viis kahelda inimese suhetes kõigega, mis toimub meie sees ja meie ümber. Autoritele pakub huvi disaini roll inimese defineerimisel: igas päevas kogeme hoomamatult palju disainikihistusi, mis imbuvad märkamatult inimese sisse ja kujundavad nii meid ümbritsevat maailma ja ka meid ennast. Teoses võetakse küsimuse lahkamiseks ette mitmetahuline avastusretk läbi disainifilosoofia ajaloo, mis raamistab disaini kui inimese loojat – midagi maailmaülest ja möödapääsmatut.
Raamat „Kas me oleme inimesed?” on kogumik – märkmeid aruteludest, lugemistest, õpingutest, jalutuskäikudest ja muust inimlikust. Selle eesmärk pole vastata lahendusteta küsimustele või õpetada, kuidas üht või teist viisi disainida. See on niinimetatud uudishimu arheoloogia, mis vaatleb disaini kui küsimuste esitamise viisi. Raamatuklubis loeme mõned tekstikatkendid ning seame end seekord nii küsimuse esitajate kui ka sellele vastajate rolli.
Graafiline disain: Hanna Eliise Kitter, Kirke Mari Päll
*Post-antropotsentristlik – inimkesksele ajastule järgnev