Ajaloolise Maidla mõisa aladel Keila jõe ääres looduse keskel paiknevad väikesed butiikhotellid ning "Käbi" on selle osa.
"Käbi" on kavandatud Keila jõe äärde puudesalusse.
Butiikhotellituba on teostuse kese. See on magamistuba kus avanevad vaated ümbritsevale keskkonnale: kasesalule, üleujutatavale alale, tarnadele jpm. Loodud akenderütm ja suunatud vaated on midagi omast metsale, mida saadavad kaug- ja lähivaated. Luksusliku avara magamistoa lähedusse jäävad suletud kõrgetes mahtudes tualettruum, duširuum, kööginišš, tehniline ruum, kamin. Hoone ühes otsas, tarnade juures, on suur mullivann. "Käbi" on alati muutuva looduse keskel. Ühtepidi mugavalt eraldatud välisest ent samas ka selle sees.
Külgvaade
Ümbritsevas keskkonnas kasvavad Edgar Valteri meie teadvusesse kirjutatud "pokud" ehk tarnad. Eriomane niiske ja ajuti üleujutatud piirkond loob omanäolise keskkonna mida ikka ja jällle taas kogeda.
Keset loodust paiknevas majutustoas on kasutatud sama materjali nii välis- kui ka siseviimistluses. Tugeva karakteriga äärmiselt taktiilnsed puidust kimmseinad loovad kontrasti ümbritseva vahele.
Maapinnalt kõrgemale tõstetud põrandat katavad suured keraamilised plaadid ning lage viimistleb toonitud tamm. Tumedates toonides horisontaalpinnad raamistavad soojades toonides kimmsammaste vehele vaated kohalikule maastikule.
Ruumid on järgivad puude vertikaalset rütmi otsekui paiknedes püstistes mahtudes. Privaatsemad ja suletud ruumid on kavandatud "tüvedesse" ja jäävad avatud ja avara ruumi kooslusse valdavalt kasepuude ja tarnade keskele.
Hoone on tõstetud maapinnast kõrgemale sammastele. Hooajaliselt ujutab jõesäng üle ning asukoht jääb vee alla.
Otsavaade
Hooneni juhatab tõstetud teerada kasesalu vahel. Sissepääsu kohal paiknev katusemaht suunab sademed keskele ja sealt hoone pikisuunada: nähtavasse taimekasti ja hoonetagusesse maastikku.
Loodusvilla rajamisel on püütud ümbritsevasse sekkuda nii vähe kui võimalik. Ümbruskonna liigirikkus ja keskond on säilitatud sellisena nagu ta enne oli. Kevad-suvi on hoone kui lehtede peopesas, kevadeti üleujutuste rüppes ning talviti kas lumme mattunud või kihiti kaugusesse avanev.
Maapinnalt kõrgemale tõstetud põrandat katavad suured keraamilised plaadid ning lage viimistleb toonitud tamm. Tumedates toonides horisontaalpinnad raamistavad soojades toonides kimmsammaste vehele vaated kohalikule maastikule.
Üks kandev "sammas" kannab endas elavat tulekollet. Nurgakamin annab ühteaegu sooja elavat tuld ning varjusid tuppa ent ka ligitõmbavat lisakollet talvel.