Arhitektuurifilmide õhtu Rotermanni soolalaos

Esmaspäeval, 24. oktoobril

17.00 Uued modernistid: Saksa 21. sajandi arhitektuur
Michael Blackwood Productions, 2003, 56 minutit

Berliin on endiselt Euroopa suurim ehitusplats. Oma loomingust Berliinis ja mujal Saksamaal räägivad Michael Schumacher, Thomas Herzog, Julia Bolles & Peter Wilson jt. saksa arhitektid, kes analüüsivad oma loomingu suhet modernismiga. Kes viimase pooleteise aasta jooksul Berliinis käinud, neile on vundamendiaukudega Potsdam Platz ootamatu üllatus: tänaseks on see kant juba kõrghooneid täis ehitatud. 
 
18.00 Jaapan: avangardi kolm generatsiooni
Michael Blackwood Productions, 59 minutit

Maailma ühe nimekama arhitektuuriajaloolase Kenneth Framptoni stsenaariumi järgi tehtud filmis räägivad oma arhitektuurist Katsuro Shinohara, Itsuko Hasegawa, Toyo Ito, Fumihiko Maki, Arata Izosaki ja Tadao Ando. 
Framptoni metoodilisus ei lase arhitektidel ümmargust juttu ajada, tulemuseks on metoodiline ülevaade Jaapani viimase aja arhitektuuri arengust.
 
 
Teisipäeval, 25. oktoobril 
 
17.00 Bernard Tschumi: arhitekt ja teoreetik 
Michael Blackwood Productions, 2003, 59 min.
 
30. juunil 2003 pidas New Yorgi Columbia Ülikooli arhitektuurteaduskonna kauaaegne dekaan Bernhard Tschumi oma viimase loengu dekaanina ning jätkas sestpeale taas praktiseeriva arhitektina. Film edastab tema loengu, milles Tschumi vaatab tagasi nii Columbia arhitektuurikooli tegevusele, millest ta spetsialistide arvates oli kujundanud arhitektuurikooli rahvusvahelise mudeli; kui ka oma paralleelselt sellega jätkunud loomingule.
 
18.00 Folds, Blobs and Boxes: Architecture in a digital Era
Michael Blackwood Productions, 2003, 58 min.
 
Film digitaalajastu arhitektuurist, mis on hüljanud sirgjooned ja kastmahud. 
Carnegie muuseumi Heinz galeriis toimunud ameerika digitaalarhitektuuri näitusel olid väljas ka selliste staaride nagu Frank Gehry tööd, digitaaltehnoloogia tähendusest arhitektuuris räägib näitusel aga juba järgmine põlvkond nooremaid arhitekte, nende seas Greg Lynn, Chistopher ja William Sharples jt.
 
 
Neljapäeval, 27. oktoobril kell 17.00
 
Nathaniel Kahni film
MINU ARHITEKT
Täispikk dokumentaalfilm Eestis sündinud maailmaarhitektist LOUIS KAHN’ist

Louis Kahn (1901-1974) on Saaremaal sündinud maailmanimega arhitekt, kes kuulub 20. sajandi arhitektide tippkümnesse. Tema looming on mõjutanud paljusid teisi arhitekte.
Filmi autor Nathaniel Kahn on Louis Kahni poeg, mis annab filmile väga erilise personaalse tausta. See on poja film isast, väga avameelne ja ehe, mis avab tipparhitekti loominguliste saavutuste kõrval ka tema inimliku poole kogu selle suhete keerukuses ja avameelsuses.
Louis Kahni isiklik elu oli keeruline, temast jäi maha kolm perekonda. Kahni büroos töötanud Anne Tyng, keda filmis näeme, osales 1979. aastal Tallinna sadama-ala seminaril.
Vitaalse arhitekti elupäevad lõppesid süngelt: ta leiti surnuna rongijaama tualetist. Kaks päeva võttis aega enne kui maailmakuulsa arhitekti isik tuvastati.
 
Nathaniel Kahni filmi kinkis Eesti Arhitektuurimuuseumile Kimbell Art Museum, muuseumil ei ole õigust korraldada selle näitamist TV-s ega laenutada. Film on inglise keeles subtiitriteta.
 
Filmid on inglise keeles ning tõlketa.
Sissepääs muuseumi piletiga (20.-, sooduspilet tudengitele jt. 10.-)
 
 
TERE TULEMAST!
 
Eesti Arhitektuurimuuseum – Rotermanni soolaladu
Avatud K – R 12-20, L – P 11-18
Ahtri 2, Tallinn 10151
tel 625 7000, faks 625 7003
http://www.arhitektuurimuuseum.ee