Avatud loengute sarjas esineb Milota Sidorova

"Milota on tõeline multitalent. Ta on õppinud kolmes erinevas maailmajaos seitset erinevat eriala, mis on andnud talle suurepärased teadmised nii disaini, planeerimise kui ka juhtimise vallas. Neid oskuseid kasutab ta planeerimisel ja strateegiate loomisel - seda kõike inimeste elukeskkonna parendamiseks," tutvustab järgmist esinejat avatud loengute sarja üks kuraatoritest Siim Tuksam.

Eesti Kunstiakadeemia arhitektuuriteaduskonna avatud loengute sarjas esineb neljapäeval, 17. märtsil Milota Sidorova – WPS Prague.

Loeng toimub kell 18 Kanuti Gildi SAALis (Pikk 20, Tallinn).

“Milota on tõeline multitalent. Ta on õppinud kolmes erinevas maailmajaos seitset erinevat eriala, mis on andnud talle suurepärased teadmised nii disaini, planeerimise kui ka juhtimise vallas. Neid oskuseid kasutab ta planeerimisel ja strateegiate loomisel – seda kõike inimeste elukeskkonna parendamiseks,” tutvustab järgmist esinejat avatud loengute sarja üks kuraatoritest Siim Tuksam.

“Shared Governance aka Urban Activism 2.0″
The landscape of urban projects in Central Europe defined by one sided activism, voluntary work and kind of antagonistic movements from non-governmental initiatives has been changing rather towards creative, complex frameworks in need of effective use of sources from all three sectors. We come across projects sharing similar features: blending edges of responsibilites, communication and finances between non-governmental, private and public sector.

The lecture will draw from a case study of Obchodna street (Bratislava, Slovakia) where the concept of Business Improvement District as a model of shared governance has been emerging and where the need for revitalization of the declining main street has been led by a private sector adopting the tools, traditionally seen between non-governmental groups, simultaneously working with the public sector too.

Milota Sidorova is a consultant of urban projects and strategic development. She studied landscape architecture, urban planning, graphic design, film production, urbanism, methods of social research and human resource management in different schools around Europe, Asia and America. She was a founding member and coordinator of the international urban planning festival reSITE. In 2014 she finished doctoral studies in landscape architecture on the topic: Catalytic impacts of markets on public spaces. Since 2012 she has been mapping actors in non-governmental sector engaged with public space in Bratislava and Prague. In 2015 she co-founded initiative WPS Prague – a network promoting active women in architecture, urban planning and development of community life.

Milota Sidorova on urbaansete projektide ja strateegilise arenduse konsultant. Ta on õppinud maastiku arhitektuuri, linnaplaneerimist, graafilist disaini, filmi, urbanistikat, sotsiaalse uurimise meetodeid ja personalijuhtimist Euroopas, Aasias ja Ameerikas. Ta oli rahvusvahelise linnaplaneerimisfestivali reSITE asutajaliige ja koordinaator. 2014. a. omandas ta doktorikraadi maastikuarhitektuuris erialal teemal “Turgude katalüseeriv mõju avalikule ruumile”. Alates 2012. a. on ta kaardistanud avalikku ruumi mõjutavaid avaliku sektori tegureid Bratislavas ja Prahas. 2015 a. kaasasutas ta WPS Praha – võrgustik, mis edendab naisi arhitektuuris, linnaplaneerimises ja kogukondade edasiviimises.
www.wpsprague.com

Loengusarja kevadsemestri esinejad:
04.02. Víctor Enrich – Víctor Enrich studio
18.02. Robert Vierlinger – Bollinger+Grohmann / nformations
03.03. Alice Buoli – BorderScaping
17.03. Milota Sidorova – WPS Prague
31.03. Onur Sönmez – Onur Sönmez
14.04. Tristan Boniver – Rotor
05.05. Brian Cody – Energy Design Cody
12.05. Liam Young – Tomorrows Thoughts Today

Arhitektuuriteaduskond kutsub Tallinnasse loengusarjale esinema maailmas tuntud arhitekte, teoreetikud, kriitikud ja urbaniste, et tutvustada arhitektuuri, disaini, linnaehituse ning kriitilise mõtte värskeid vaatenurki. Loengud on mõeldud nii arhitektuurivaldkonna tudengitele ja erialaga seotud professionaalidele, kui ka ruumikultuuri huviliste laiemale ringile. Loengud on inglise keeles ning tasuta.

Loengusarja kodulehekülg: www.avatudloengud.ee
Loengusarja kuraatorid on Sille Pihlak ja Siim Tuksam
Loengusarja kevadhooaega toetab Eesti Kultuurkapital

At the Open Lecture Series internationally renowned architects, artists, theoreticians, critics and urbanists from all around the globe give talks to offer fresh perspectives on architecture, design, urban development and critical thought. The lectures are open to everyone interested in the future of our living environment.

www.avatudloengud.ee
The lectures are held in English, free of charge.
The lecture series is supported by the Estonian Cultural Endowment.

Olete oodatud!

Lisainfo:
Anu Piirisild
Eesti Kunstiakadeemia arhitektuuriteaduskond

tel 642 0071