Balti Filmi- ja Meediakooli õppehoone ja ülikoolilinnaku hooviala arhitektuurivõistlus

Kestvus: 21.09.2009 – 23.11.2009

Korraldajad: Tartu Ülikool, SA Eesti Kultuurkapital

Tulemused:

  • I preemia, 150 000 eek: “Küpsis”, autorid Maarja Kask, Karli Luik, Ralf Lõoke (AB Salto OÜ)
  • II preemia, 100 000 eek: “Camera Obscura”, autorid Ra Luhse, Tanel Tuhal ja Tanel Teder (Luhse ja Tuhal OÜ)
  • III preemia, 75 000 eek: “2oktoober”, autorid Toomas Tammis, Tarmo Teedumäe ja Paco Ernest Ulman (Arhitektuuriagentuur OÜ)
  • ergutuspreemia 50 000 eek: “Shining“, autorid Andres Siim, Kristel Ausing, kaastöö Lauri Vaimelilt (Arhitektuuristuudio Siim & Kreis)

 

Konkursile esitati 32 tööd.

Tallinna Ülikoolil on plaan rajada Narva mnt 25/27/29 kinnistul paikneva /Ursa/ hoone töökodade hoonebloki asemele uus Balti Filmi- ja Meediakooli õppehoone ning muuta ülikoolinnaku sisehoov, mis hetkel toimib autoparklana, üliõpilaste rekreatsioonialaks.

Tallinna Ülikooli Balti Filmi- ja Meediakooli õppehoone rajamise eesmärgiks on luua rahvusvaheliselt konkurentsivõimeline kompetentsikeskus loovalade õpetamiseks ja arendamiseks. Arhitektuurikonkursiga on ette nähtud lammutada praegune töökodade hoone ja rajada selle asemele Balti Filmi- ja Meediakooli õppehoone, mille peamiseks kasutajaks saab olema Balti Filmi- ja Meediakool (BFM). Hoone ressursse on võimalik kasutada õppetöö ja täiendkoolituste läbiviimiseks ka teistel Tallinna Ülikooli loovalade õpetamisega seotud üksustel. Seeläbi kujuneb BFM-ist üks moodsamaid filmikoole Euroopas.

Ülikoolilinnaku sisehoovi kahetasandiliseks muutmise eesmärgiks on luua maa-alune autode parkla ja osaliselt tõstetud jalakäijate tasand selle peal. Üliõpilaste rekreatsioonialana töötavast sisehoovist kujuneb ülikoolilinnaku süda, mis muutub avatud linnaruumi osaks.

Tallinna Ülikooli Balti Filmi- ja Meediakooli õppehoone arendusprojekti juht Henri Laks: „BFM-i kolimine Narva mnt ülikoolilinnakusse ja seeläbi TLÜ üksuste koondumine ühte asukohta arendab vastastikust koostööd, loob üliõpilastele ja õppejõududele parema intellektuaalse arengu keskkonna ning võimaldab efektiivsemalt kasutada ülikooli ressursse. Projekti infrastruktuur loob võimaluse audiovisuaalvaldkonna klastri kujundamiseks – selleks on plaanitud õppehoonesse audiovisuaalse digikeskuse loomine, mis sisaldaks filmi- ja televisioonistuudiot, järeltootmiseks vajalikke ruume ja seadmeid. Keskusest kujuneb Baltikumis ainulaadne audiovisuaalvaldkonna tehnoloogiline kompleks, olles ühtlasi ka audiovisuaalvaldkonna ettevõtluse inkubaator.“

 

Žürii koosseis

žürii esimees: Rein Raud, Tallinna Ülikool, rector

žürii liikmed:

  • Peep Ratas, Tallinna Ülikool, haldusjuht
  • Martin Adamsoo, Balti Filmi- ja Meediakool, arendusjuht
  • Kalle Komissarov, arhitekt
  • Kalle Vellevoog, arhitekt
  • Audreys Karalius, arhitekt (Leedu)
  • Endrik Mänd, Linnaplannerimise Amet, Tallinna linna peaarhitekt

Žürii eskpert     Tanel Seppel, AS Telora-E
Žürii sekretär    Henri Laks, Tallinna Ülikool

Infot konkursi detailide kohta saab konkursi kodulehelt www.tlu.ee/arhitektuurivoistlus

Oluline info

Toimumiskoht
Eesti
Osavõtt
Eesti sisene