Eesti kunstiakadeemia uue hoone ehitus venib
Ümberprojekteerimise tõttu võib õppetöö kauemaks ajutistele pindadele jääda. Agnes Ojala, EPL
Ümberprojekteerimise tõttu võib õppetöö kauemaks ajutistele pindadele jääda.
Möödunud aasta lõpus Tartu maantee alguses asuvast vanast hoonest välja kolinud Eesti kunstiakadeemia (EKA) tahaks samale kohale kerkivas uues majas õppetööd jätkata 2012. aasta sügisest. Plaan võib aga luhtuda, sest esialgu tänavu kevadesse plaanitud ehitustööde algus venib.
Realistlik on hakata ehitama järgmisel kevadel, kui lumi on läinud, aga et nüüd alustatakse ehitustega ka talvel, siis sõltub kõik sellest, millal kehtestatakse ala detailplaneering. Kui oleme optimistlikud, saavad nad kopa maasse lüüa aasta lõpus,” arvas Tallinna peaarhitekt Endrik Mänd.
Linnaarhitekti sõnul on linn uue detailplaneeringu vastuvõtmiseelses seisundis, kus oodatakse kõikide huvigruppide hinnanguid. „On keeruline öelda, kui kaua veel läheb, aga et tegu on linna jaoks olulise objektiga, püüame asjad võimalikult kiiresti korda ajada,” lisas ta.
Teisalt on EKA esialgsest ajakavast maas seetõttu, et hoone kavandati alguses liiga suurena. Nüüd teevad kõik asjaosalised hoolega tööd, et maja mahtu vähendada.
„Taani arhitektid saatsid meile projekti ära ja ootavad homme parandusettepanekuid,” ütles EKA avalike suhete juht Solveig Jahnke. Kui kaua projekti kallal veel tööd tuleb teha, enne kui on võimalik ehitama hakata, ei osanud ta arvata, sest mahuka hoone ruumiplaneering võtab aega.
Et ehitus võtab aega ligi kaks aastat, ei pruugi kunstitudengid uude majja plaanitud ajal kolida. Praegu on akadeemia ajutiste pindade jaoks rendilepingud sõlminud samuti kaheks aastaks ehk 2011. aasta lõpuni. Kui ehitus venima peaks, saab lepinguid poole aasta kaupa pikendada. Iga semester võõral pinnal läheb EKA-le maksma umbes 2,1 miljonit krooni.