Eestit külastab kaasaegse arhitektuuri maailmanimi, Jaapani noore põlvkonna arhitekt Sou Fujimoto

Seoses osalemisega Arvo Pärdi Keskuse arhitektuurivõistluse žürii II etapi töös külastab 11-14. juunil Eestit kõrgetasemeline ja väga tuntud Jaapani noore põlvkonna arhitekt Sou Fujimoto. Eesti Arhitektide Liit korraldab 12. juunil kell 19 avaliku loengu "Between Nature and Architecture", kus Fujimoto tutvustab oma töid ja käimasolevaid huvitavamaid projekte.

Seoses osalemisega Arvo Pärdi Keskuse arhitektuurivõistluse žürii II etapi töös külastab 11-14. juunil Eestit kõrgetasemeline ja väga tuntud Jaapani noore põlvkonna arhitekt Sou Fujimoto. Eesti Arhitektide Liit korraldab 12. juunil kell 19 avaliku loengu “Between Nature and Architecture”, kus Sou Fujimoto tutvustab oma töid ja käimasolevaid huvitavamaid projekte.

Sou Fujimoto on 1971. aastal sündinud Jaapani arhitekt, kelle töid iseloomustab uudne ja värskendav lähenemine arhitektuurse ruumi ja inimkeha vahelisele suhtele. Suure looduse armastajana ammutab ta ideid metsadest, koobastest ja mujalt ürgsest loodusest.

“Nagu paljud jaapani arhitektid ammutab ka Sou Fujimoto inspiratsiooni oma arhitektuurile loodusest – ta ise nimetab allikatena metsa, koobast, pesa. See, kuidas sellest tunnetusest sünnib eriline arhitektuur, on justkui antud kõrgemalt poolt,” räägib Eesti Arhitektide Liidu aseesimees Peeter Pere.

Aastal 2014 võitis Fujimoto rahvusvahelise konkursi “Architectural Folie of the 21st century” Montpellier’s.  Samuti on ta noorim arhitekt, kellel on olnud au vastu võtta kutse kavandada iga-aastane Serpentine Gallery suvepaviljon Londonis 2013. aastal.

Serpentine Gallery

 

2012. aastal osales ta Veneetsia Arhitektuuribiennaali Jaapani paviljoni meeskonna töös, mis pälvis Kuldlõvi auhinna.

Fujimoto tähtsamate tööde hulka kuuluvad veel näiteks House NA (2011), Musashino Art University Museum & Library (2010), Final Wooden House (2008) ja House N (2008).

Final Wooden House

 

Mitmete teiste auhindade seas on Fujimoto võitnud 2006. aastal AR Awards peaauhinna (Children’s Center for Psychiatric Rehabilitation), rahvusvahelise konkursi “Taiwan Tower” esimese preemia ja “Beton Hala Waterfront Center” 2011 esimese preemia.

Peeter Pere sõnul tõestab Jaapani arhitektuuri kõgetasemelisust kindlalt ka fakt, et alates arhitektuurivaldkonna Nobeli preemia “The Pritzker Architekture Prize” asutamisest 1979. aastal on see antud seitsmele Jaapani arhitektile, sh Toyo Itole ja Shigeru Banile kahel järjestikusel aastal (2013, 2014).

Sou Fujimotoga esineb Eestis avaliku loenguga teemal “Between Nature and Architecture”, mis toimub 12. juunil 2014 Kanuti Gildi saalis algusega kell 19. Loeng on inglise keeles ja kõigile tasuta.

Täpsem info:
Kairi Rand
+372 505 6723