EKA avatud loeng: Yael Reisner
Käesoleva semestri loengusarja avab arhitektuuri ja esteetika keerulisi suhteid uuriv Yael Reisner, kes astub Kanuti Gildi SAALi lavale neljapäeval, 8. veebruaril kell 18 loenguga “Beauty Does Matter – The Cultural Bias, The Enigma and The Timely Pursuit of New Beauties in Architecture”.
Eesti Kunstiakadeemia arhitektuuri- ja linnaplaneerimise osakond toob Avatud Loengute sarja raames sel kevadel Tallinnasse terve rea põnevaid arhitekte ja linnaplaneerijaid – nii teoreetikuid kui praktikuid – kõikjalt üle maailma. Käesoleva semestri loengusarja avab arhitektuuri ja esteetika keerulisi suhteid uuriv Yael Reisner, kes astub Kanuti Gildi SAALi lavale neljapäeval, 8. veebruaril kell 18 loenguga “Beauty Does Matter – The Cultural Bias, The Enigma and The Timely Pursuit of New Beauties in Architecture”.
2010. aastal andis Yael Reisner koos Fleur Watsoniga välja mahuka raamatu “Architecture and Beauty, Conversation With Architects About A Troubled Relationship”, mis sisaldab vestlusi rohkem kui tosina tuntud arhitektiga. Intervjuukogumikus meelitab Reisner meelitab neid rääkima teemast, mille puudutamisest arhitektid tervete põlvkondade kaupa on püüdnud kõrvale hiilida – arhitektuuri ja ilu seostest, ilu rollist arhitektuuris ja laiemalt kultuuris. Esteetika ja arhitektuuri seostega tegeles Reisner ka oma doktoritöös (RMIT, 2009) ning Tallinna-loengus tuleb juttu samast teemast. Miks arhitektid ilust rääkida ei taha?
Yael Reisner sündis Tel Avivis ning elab Londonis alates 1990. aastast. Iisraelis õppis Reisner bioloogiat, kuid liikus peagi edasi arhitektuuri- ja disainivaldkonda, õppides AA koolis ning kaitstes seejärel doktorikraadi Austraalias RMITis. 2004. aastal asutas Reisner arhitektuuribüroo Yael Reisneri stuudio, mis keskendub uurimistegevusele.
Yael Reisnerist: http://www.yaelreisner.com/
Avatud Loengute sarja raames jõuavad Tallinnasse põnevad arhitektid ja linnaplaneerijaid – nii teoreetikuid kui praktikuid – kõikjalt üle maailma. Kuulama on oodatud kõikide Eesti koolide tudengid – olgu siis arhitektuuri, urbanistika, sisearhitektuuri, disaini või vabade kunstide valdkonnast; samuti juba tegutsevad professionaalid, õppejõud ning lihtsalt arhitektuuri- ja ruumihuvilised – samuti kõik, kes kaaluvad arhitektuuri õppima asumist. Avatud loengud on alati tasuta ja inglise keeles. EKA arhitektuuri ja linnaplaneerimise osakond on arhitektuuri avatud loenguid korraldanud 2012. aastast alates. Avatud loengute sarja kureerivad Sille Pihlak ja Siim Tuksam. Loengusarja toetab Eesti Kultuurkapital.