EKA tänavuse rakenduslike teadus- ja arendustööde konkursi võitjad valiti rekordarvu hulgast
Tänavu laekus EKA rakenduslike teadus- ja arendustööde konkursile rekordarv ehk 27 tööd. Esimest korda olid esindatud kõik teaduskonnad: 14 tööd oli disaini-, 11 arhitektuuri-, 1 vabade kunstide ja 1 kunstikultuuri teaduskonnast.
Tänavu laekus EKA rakenduslike teadus- ja arendustööde konkursile rekordarv ehk 27 tööd. Esimest korda olid esindatud kõik teaduskonnad: 14 tööd oli disaini-, 11 arhitektuuri-, 1 vabade kunstide ja 1 kunstikultuuri teaduskonnast.
Laureaadid valis komisjon koosseisus Ruth-Helene Melioranski (disainiteaduskonna teadur ja õppejõud), Sille Pihlak (arhitektuuriteaduskonna nooremteadur ja õppejõud), Jaanus Vahesalu (Tallinna Ettevõtlusamet), Maria Jäärats ja Kelli Turmann (EKA teadus- ja arendusosakond).
Teadus- ja arendusosakonna juhi Maria Jääratsi sõnul olid pea kõik tööd maailmaparandusliku ambitsiooniga: “Tõeliselt rõõmustav oli taas näha, et EKA tudengid otsivad lahendusi aktuaalsetele küsimustele. Selleks, et EKA ühiskondlikule panusele enam tähelepanu juhtida, täiendasime konkurssi kategooriaga ühiskonna heaolu ja elukeskkonda parandav töö ja see kajastus koheselt ka tööde koguarvus.”
Komisjoni sõnul oli võitjate valimine keeruline, kuna eristus terve hulk kõrgetasemelisi kandidaate. Otsuse tegemisel sai määravaks uurimistööde põhjalikkus ja terviklikkus ning praktilise väljundi olemasolu.
2017. aasta EKA rakenduslike teadus- ja arendustööde konkursi tulemused:
Silmapaistev majandustegevust tõhustava väljundiga töö: Johanna Jõekalda “Elamusandmed ruumi kujundajana”. Võitjat premeeritakse sihtstipendiumiga 800 euro väärtuses. Auhind antakse pidulikult üle Tallinna Ettevõtluspäeval 4. oktoobril.
Silmapaistev ühiskondlikku heaolu ja/või elukeskkonda parendava potentsiaaliga töö: Katrin Kabun “Kasutamata ressursist interjöörilahenduseni”. Võitjat premeeritakse sihtstipendiumiga 800 euro väärtuses.
Auhind tunnustamaks tugevat disainiuurimulikku tööd uue tehnoloogia kasutusvõimalustest: Maret Martsepp “Ultrawide-Band Technology In Medicine – Finding The Need And Value From A User’s Perspective For Eliko”. Võitjat premeeritakse sihtstipendiumiga 600 euro väärtuses.
Palju õnne võitjatele, aitäh kõigile osalejatele ja tuult tiibadesse edasistes ettevõtmistes!
Konkurssi korraldab Eesti Kunstiakadeemia teadus- ja arendusosakond koostöös Tallinna Ettevõtlusametiga.