Avatud loeng: Daniel Köhler
19. oktoobril kell 18 peab Kanuti Gildi Saalis (Pikk 20) hooaja teise Avatud Loengu Londonis tegutsev arhitekt Daniel Köhler, kes oma doktoritöös “Mereoloogiline linn” on keskendunud sellele, kuidas osadest tekib tervik, kuidas tubadest saavad korterid, korteritest majad, majadest linn.
Daniel Köhler on arhitekt, urbanist, teadur ja õppejõud, kes tegutseb Londonis. Köhler juhatab Bartletti arhitektuurikoolis linnadisaini uurimisklastrit ning koordineerib sealse arhitektuurse disaini magistriprogrammi teooria ja ajaloo õppemoodulit. Lisaks on Köhler järeldoktor Innsbrucki ülikoolis ja Lab for Environmental Design Strategies kaasasutaja. Köhler on õpetanud Aalto ülikoolis, Vilniuse kunstiakadeemias, SCI-Arcis, Frankfurti Städelschules ja Ida-Londoni ülikoolis. 2016. aastal andis Köhler välja arhitektuuri ja linna osa-terviku suhteid uuriva raamatu “The Mereological City” ja tema viimase aja teadustegevus keskendub digitaalse logistika mõjudele linnaruumis: kvantitatiivselt kujundatud linnad ja nende arhitektuur.
Mereoloogia on ontoloogia haru, mis lahkab osa ja terviku suhteid. Kui ütleme, et tervik on midagi enamat kui osakeste summa, on tegemist mereoloogilise tehtega. Köhler kirjeldab linna arhitektuuri kompositsioonilise pingena, mida loovad erinevad ehitised linnas eneses.
http://www.lab-eds.org/The-Mereological-City
Lähemalt Daniel Köhleri kohta: http://www.lab-eds.org/
Avatud Loengute sarja raames jõuavad Tallinnasse põnevad arhitektid ja linnaplaneerijaid – nii teoreetikuid kui praktikuid – kõikjalt üle maailma. Kuulama on oodatud kõikide Eesti koolide tudengid – olgu siis arhitektuuri, urbanistika, sisearhitektuuri, robootika, disaini või vabade kunstide valdkonnast; samuti juba tegutsevad professionaalid, õppejõud ning lihtsalt arhitektuuri- ja ruumihuvilised – samuti kõik, kes kaaluvad arhitektuuri õppima asumist. Avatud loengud on alati tasuta ja inglise keeles.
EKA arhitektuuri ja linnaplaneerimise osakond on arhitektuuri avatud loenguid korraldanud 2012. aastast alates – igal õppeaastal astub Tallinnas erialase publiku ette kümmekond valdkonna omanäolist praktikut ja hinnatud teoreetikut. Avatud loengute sarja kureerivad Sille Pihlak ja Siim Tuksam.
Loengusarja toetab Eesti Kultuurkapital.