Kolledž kohendas uue spordihoone projekti söödavaks
Veiko Pesur
Linna arhitektuurinõukogu palvele inglise kolledži uue spordihoone projekt uuesti läbi vaadata, vastasid arhitektid mõnede muutustega projektis. Kaasautor nimetab seda projekti edasiarenduseks.
Spordimaja eskiisi autorid tegid sinna viimastel päevadel mõned muudatused. Projekti kaasautor Margus Maiste KOKO Arhitektidest rääkis, et täpsustati kooli juurdeehituse asendiplaani. “Muutsime jala-käijate ala ja autode osa vahekorda, jalakäijate osa tuleb pisut laiem,” selgitas ta.
Teine muutus puudutab uue hoone fassaadi: muudeti pisut väljanägemist ja lisati teist materjali. “Lisaks klaasile ja vask-plekile tõime sisse kivipinna,” täpsustas Maiste.
Vana pärn võetakse tõenäoliselt maha
Kuigi heakorraametnikud on vastu projektiga kaasnevale 70-aastase pärnapuu mahavõtmisele Pärnu maantee ääres, on Maiste kinnitusel puu mahavõtmine endiselt plaanis sees. “Muu haljastus ei kao aga kusagile, hoovi pool jäävad alles teised puud, ümber hoone läheb jalgrada, sinnagi jäävad puud alles.”
Alale tuleb ka lisahaljastust. Praegu on Pärnu maantee juures bussipeatuse taga raudaiaga suletud ala, spordihoone projekt avab selle ala linlastele, ala saab uue madalhaljastuse,” lubas arhitekt.
Maiste nimetas tehtut mitte projekti parandamiseks, vaid töö edasiarenduseks. Lähiajal tutvustakse ja kaitstakse muudatusi arhitektuurinõukogu ees.
Kooli hoolekogu esimees Tiit Meren ütles, et arhitektuurinõukogu palus projekti ainult mõned täiendused teha. “Ainult veidi viimistleda, tagasi seda ei lükatud,” kinnitas ta.
Mereni sõnul hinnatakse praegu hoone maksumuseks 30–50 miljonit krooni, täpne hind ja rahaleidmise kohad saavad selgeks pärast projekti kinnitamist. Kooli kodulehel on projekti tutvustuse all kirjas, et raha oodatakse ka lastevanemate annetustest. Kokku loodab kool koguda 3–5 miljonit krooni.
“Omafinantseeringu määra täitmiseks on töögrupp arvestanud vähemalt 3000 krooni suuruse annetusega lapse kohta. Samas oleme realistid ning hindame, et osale peredele on see summa üle jõu, teistel oleks võimalik pakkuda enam,” ütleb tekst.
Raha annetamine sõltub igaühe võimalustest. “Mingil juhul ei saa annetust käsitleda sunniviisilisena,” rõhutas hoolekogu esimees. “Kui vanem ei maksa, siis ega kedagi liivakastist välja ei tõugata.”
Uuest võimlast on unistatud juba kaua
Kool hakkas ise raha otsima, sest linnal ei ole selleks juba aastaid võimalusi olnud. Jupikaupa ei taheta aga ehitada. “Viimastel aastatel on mul hoolekogu esimehena tihti tulnud vastata küsimusele, miks meie lastel on nii kehvad võimalused sportimiseks ning on lausa pakutud, et kuna olukord on jabur, siis toetatakse ise uue spordikompleksi rahastamist,” seletas Meren. Tema sõnul ei ole ükski lapsevanem projekti ees hirmu tundnud, pigem ollakse huvitatud, et hoone võimalikult kiiresti valmis saaks.
Kõigi annetajatega sõlmitakse leping, mis sätestab annetuse sihtotstarbelise kasutamise. “Ühtlasi tagab leping, et toetussumma tagastatakse, kui projekt ei peaks käivituma. Annetajad leiavad äramärkimist spordihoone fuajeesse paigaldataval sponsorite autahvlil,” lubatakse kooli kodulehel.
Tulevasse võimlasse on planeeritud nelja 25-meetrise rajaga bassein koos saunakompleksi ning massaažikabinetiga, jõusaal, aeroobikasaal ning täismõõtmetes võimla. Linn on koolile andnud hoonestusõiguse spordihoone ehitamiseks. Leping seab tingimuse, et kompleks ehitatakse valmis 36 kuu jooksul.
Loe: epl 30.03.2004