Konverents “Innovatsioon ja digitaalreaalsus” 6. septembril EKAs

Septembri algul - 6ndal - toimub Eesti Kunstiakadeemias teine konverents digitaalreaalsuse sarjas. Selle peaesinejaks on Roberto Verganti – Milaano, Harvardi ja Stockholmi ülikoolide professor ning raamatu "Design-Driven Innovation" autor.

Septembri algul – 6ndal – toimub Eesti Kunstiakadeemias teine konverents digitaalreaalsuse sarjas. Selle peaesinejaks on Roberto Verganti – Milaano, Harvardi ja Stockholmi ülikoolide professor ning raamatu “Design-Driven Innovation” autor.

Konverentsi tutvustus. 

Kõigil huvilistel palume konverentsile registreeruda. 

 

Rahvusvaheline konverents „Ruum ja digitaalreaalsus“ toimus Tallinnas 6. septembril 2019. Konverents vaatles uut fenomeni, mille sünnitas Kolmas Tehnoloogiarevolutsioon ja mida me kutsusime Digitaalreaalsuseks. Peaesinejad nagu ka mitmed konverentsist osavõtjad kirjeldasid, mida kavandus-kesksed professioonid võiksid tulevikult oodata: Antoine Picon rääkis aatomite ja bittide hübridiseerimisest. Mario Carpo kirjeldas brutaalse arvutuse järeltulemeid. Roland Snooks näitas arenenud algoritmilist projekteerimist.

2019. aastast on palju muutunud: globaalne pandeemia on lõhkunud enneolematu jõuga maailma majandust ja kultuuri ning sundinud kõiki muutma oma elamise, töötamise ja lõbutsemise harjumusi. Ühiskonna ja kogukondade sulgemine on katalüseerinud  e-kaubandust, kaugtööd ja -õppimist, aga ka nende aluseks olevaid digitaalseid protsesse. Digitaalreaalsuses toimuvad innovatsiooninähtused on kogunud jõudu ja ilmutanud end kui täiesti uute võimaluste allikad.

Oslo Manuaali (2018) neljas väljaanne on tõstnud kontseptsiooni innovatsioonist kaugelt laiemale kui senine käsitlus äri ja majanduse toodetest ja protsessidest. Innovatsioon omaette mõistena kiirgub läbi kogu inimliku kultuuri ja majanduse. Roberto Verganti on näidanud, et kui tegemist on radikaalse innovatsiooniga, siis on see peaaegu alati kavandamise keskne. Täna näeme loogilist järjestus alates loovusest ja leiutistest, läbi uute ideede ja tähenduste kuni meie elu uute innovatsioonideni.

EKA arhitektuuriteaduskond, selleks et arendada teadmist loovusest, innovatsioonist ja digitaalreaalsusest, on koos arhitektide, sisearhitektide ja maastikuarhitektide liitudega ette valmistanud ja välja kuulutanud rahvusvahelise konverentsi „Innovatsioon ja digitaalreaalsus“. 

See koosneb mitmetest pealoengutest ja pimevalitud konverentsi ettekannetest. Konverentsi eesmärgiks on koguda ja levitada täpsemat teadmist loovusest ja innovatsioonist nii kavandus-kesksetele professioonidele kui ka laiemale avalikkusele. 

Antoine Picon`i loeng.

Jüri Soolep
EALi, ESLi, EMALi teadus- ja arendusnõunik