Lahkunud on arhitekt Aet Maasik

Aet Maasik (sünd 8.07.1941) lõpetas Eesti NSV Riikliku Kunstiinstituudi sisearhitektuuri eriala 1965. aastal. Tema rikkalik loomingumapp koosneb arvukatest sisekujunduse ja restaureerimise alastest töödest, millele lisandub Eesti restaureerimisvaldkonna edendamine.

Teatame kurbusega, et 20.08.2013 lahkus kauaaegne Eesti Arhitektide Liidu liige Aet Maasik.

 

Aet Maasik (sünd 8.07.1941) lõpetas Eesti NSV Riikliku Kunstiinstituudi sisearhitektuuri eriala 1965. aastal. Tema rikkalik loomingumapp koosneb arvukatest sisekujunduse ja restaureerimise alastest töödest, millele lisandub Eesti restaureerimisvaldkonna edendamine.

Oma õpingute kõrvalt kunstiinstituudi päevil töötas Aet Maasik Eesti Vabaõhumuuseumis (1962-1963) ja Teadusliku Restaureerimise Töökojas (1964). Pärast kõrgkooli lõpetamist asus Maasik tööle Tallinna Vineeri- ja Mööblikombinaati ning kohakaasluse alusel ka Kunstitoodete Kombinaati. 1966. aastast alates töötas ta Riiklikus Projekteerimise Instituudis „Eesti Projekt“. Sellesse kümnendisse jäävad Aet Maasiku loomingu mitmed olulised objektid: kohvik Szolnoki põhjamaade modernismi vaimus sisekujundus ja seinu kaunistanud sgrafiitotehnikas pannood (1967-1968), Tallinna esimese kõrghoone EKP Keskkomitee ehk praeguse välisministeeriumi luksuslik sisekujunduse projekt, Tallinna Tehnikaülikooli raamatukogu sisekujundus ning Audru Kuldlõvi trahtri kujundustöö alustamine.

1968. aastal suundus Aet Maasik tööle Vabariiklikku Restaureerimisvalitsusse, kus töötas kümme aastat. Seal valmisid mitmete ajalooliste interjööride rekonstrueerimise projektid. Suuremateks töödeks olid Kuressaare raekoja rekonstrueerimine ning kohvik Veski temaatilise sisekujunduse tegemine.

Edasi  suundus Aet Maasik tööle EKE Projekti, kus tegeles maapiirkondade arhitektuuriga. Tollastest töödest on kõige tähelepanuväärsemateks Toomas Reinu neofunktsionalistlikule Laeva keskusehoonele tehtud sisekujundus ning Ain Padriku Raikküla mõisa juurde projekteeritud kolhoosikeskuse sisekujundus, mis on postmodernistlikult mänguline, inspireeritud mõisaarhitektuurist.

Aastatel 1985-1992 töötas Aet Maasik projekteerimisbüroos Eesti Ehitusmälestised. Seal valmisid Mustpeade Maja, restoran Astoria, restoran Maharaja Tallinnas ja mitmete teiste ajalooliste hoonete sisekujundused. Alates 1992. aastast töötas Aet Maasik restaureerimis- ja arhitektuuribüroos Vana Tallinn, kus tuli teha nii restauraatori- kui ka sisearhitektitööd. Valminud projekte on kümneid: Piiskopi maja, Õpetajate Maja ja Vanalinna Hariduskolleegiumi kool Tallinnas ning mitmete mõisate sisekujundused. Nende kõrvale on mahtunud ka uusehitiste interjööre, nagu näiteks Albu suusakeskuse Kalevipoja legendidel põhinev rahvusliku joonega sisekujundus. Ajalooliste interjööride restaureerimisel pidas Aet Maasik oluliseks leida tasakaal tänapäevavajaduste ja vana säilitamise vahel, mis tal ka suurepäraselt õnnestus.

Aet Maasiku ärasaatmine toimub laupäeval, 24. augustil kell 10.30 Pärnamäe krematooriumist.

Leiname ja mälestame Aet Maasikut ja avaldame sügavat kaastunnet lähedastele.