Otepää kesklinna kerkib viiekordne hotell–spaa

09.05.2007 Egon Valdaru/Valgamaalane

 

Otepää vallavalitsus väljastas oma eelmisel istungil Go Groupile ehitusloa hotelli ehitamiseks kunagise kaubamaja kohale. Viiekorruseline hotell hakkab kandma nime Ugandi Hotel Spa.
Projekti arendaja Raigo Triik nimetab ehituse võimaliku algusajana järgmise aasta kevadet ja valmimisajaks pakub ta 2008. aasta lõppu, 2009. aasta algust, kirjutab Valgamaalane.

 

 

 

Fassaad tuleb käsitsi vormitud tellistest

Lõuna-Eesti mastaabis on tegemist väga suure investeeringuga, sest hotelli maksumus küündib 150–160 miljoni kroonini. Ehituse fassaad tuleb käsitsi vormitud punastest tellistest. Üldpinda hakkab olema 5600 m², sellest 271 m² on konverentsikeskus ja 320 m² spaa. Eskiisprojekt valmis arhitektibüroos Urban Mark OÜ.

Keldrikorrusele rajatakse 25 kohaga parkla, Lille tänava poolele siseõu. Tänavakorrusele tulevad restoran, baar, kauplused ja rohkem kui 200 inimest mahutavad konverentsiruumid. Teisele, kolmandale ja neljandale korrusele ehitatakse ligikaudu 90 tuba majutuseks, muuhulgas 8 sviiti. Neljandale korrusele tuleb avar terrass.

Viiendale korrusele rajatakse spaa, milles on saunad, massaažiruumid, mullivannid, soola- ja päikesekambrid ning terrass, millelt peaks avanema suurepärane vaade kaunile maastikule. Samuti tuleb terrass tänavakorruse restoranipoolsesse külge, sama tänav laieneb seal Lille tänava suunas.

Suviti on terrassile kavandatud välikohvik, mis peab meelitama rahvast mööda seda tänavat liikuma.

2005. aasta alguses kehtestas Otepää volikogu detailplaneeringu hotelli ehitamiseks, tehti kindlaks ehitusmahud ja paiknemine. Kuna vallal puudub arhitekt, siis pöörduti Eesti Arhitektide Liidu poole, kes jagas soovitusi detailplaneeringu kohendamiseks.

Tollase eskiisi autor oli Raine Karp, aga vahepeal said arendajad uue omaniku, kes tõi ka uue eskiisi. Sedapuhku on arhitekt Indrek Tiigi. «Uue kava järgi plaaniti algselt mõnevõrra suuremat hotelli ja kuna see ei ületanud detailplaneeringus lubatut, otsustas vald ehitusloa väljastada,» selgitas Otepää valla ehitusspetsialist Peeter Aunapuu.

 

 

Kohalike elanike vastasseis

Aunapuu möönab, et kerkiv hotell on naabermajadest kaks korda kõrgem, mistõttu torkab esialgu silma. Ta usub, et kuigi vaatepilt on harjumatu, sulandub hoone pikapeale linna miljöösse.

«See mõjub siis nagu majakana. Et siia võib tulevikuski teha kõrgemaid maju. Otepää on küll väike linn madalate majadega, kuid mõni kesklinna piirkond võib ju olla natukene kõrgemate majadega,» rääkis Aunapuu.

Uue hotelli kerkimist ei toeta naabermajade elanikud. «Paar aastat tagasi lammutati endine kaubamaja ära. Inimestel on nüüd ilus vaade ja neile kindlasti meeldiks, kui seal oleks park, aga kahjuks kesklinna maa maksab ja keegi ei jäta seda tühermaaks,» põhjendas Aunapuu.

Majutuskohtade arvult on uus hotell võrreldav Pühajärve puhkekeskusega. Paraku on 25 kavandatavat parkimiskohta selgelt vähem kui 100kohaline parkimisplats Pühajärvel. Aunapuu möönab, et see võib tekitada probleeme, kuid usub samas, et see ei löö segamini Otepää elu, sest kõik inimesed ei tule hotelli autoga.

«Kasutatud on standardit kohtade hindamiseks ja vastavalt sellele piisab neid seda tüüpi ehitusele. Kindlasti peavad külalised ka kusagil kaugemal parkima. Ma ei usu, et Otepää on nüüd selline city, et siin see parkimine endast probleemi kujutab. Tippürituste puhul on raskusi niikuinii. Võib-olla tulevikus tuleb olukorra lahendamiseks teha tasuline parkimine,» otsib Aunapuu olukorrale lahendust.

Otepää vallavanem Aivar Pärli mõistab, et parkimiskohti on liiga vähe, ja nendib, et tulevikus võib see kujuneda tõsiseks probleemiks. «Sellisena on detailplaneering vastu võetud ja vallavalitsus ei saa sinna midagi teha. Detailplaneeringu on vastu võtnud volikogu ja ainult volikogu saab seda ka tühistada,» ütles Pärli.

Hotelli arendaja Raigo Triiki kinnitusel saab hotellis tööd 40–50 inimest. Tööjõud kavatsetakse leida lähiümbrusest – Tartust, Valgast, Otepäält. Lisaks lähiriikide turistidele nähakse oma klientidena eestlasi, kes tulevad Otepääle lõõgastuma. Samuti äriklientuuri, sest konverentsiruumid pakuvad suurepärast võimalust ärikoosolekute pidamiseks.

«Sellise hotelli tegemine nõuab väga suurt riskijulgust ja toetab Otepää arengut, annab lootust Otepää edasiarengule, ka aitab meid kinnistada nii suusaspordi- kui turismikaardile,» usub Aunapuu.