Ruumiinstallatsioon Ilmutis

Muinastulede öö saabudes, päikseloojangul, Kärdla linna ja mere piiril hakkab ruumiinstallatsioon ILMUTIS hingama teisiti, leiab aset performance “Eelmine elu / La vie antérieure”.

Muinastulede öö saabudes, päikseloojangul, Kärdla linna ja mere piiril hakkab ruumiinstallatsioon ILMUTIS hingama teisiti, leiab aset performance “Eelmine elu / La vie antérieure”. Kaks kunstnikku – Prantsusmaa läänerannikult pärit Corentin Jean-Paul Marcel Leven ja Hiiumaa juurtega Ann Mirjam Vaikla – leidsid ühise kokkupuutepunkti Charles Baudelaire’i luules, tema viisis kirjeldada meie ühist vara, merd (kogumikust “Kurja õied” Tõnu Õnnepalu tõlkes). Sündmusele järgneb muinastule süütamine sealsamas, mis on ühtlasi ka viimane õhtu enne, kui ILMUTIS haihtub.

 

Helendav installatsioon mere piiril on kui kummituslik ilmutis, mis ilmus kesksuvel, et elustada unustatud paik, sidudes traditsioonid tänaste tegevustega. ILMUTIS markeerib endist Kärdla merepäästejaama paadikuuri oma algses mahus. See ruumiline sekkumine räägib avaliku ruumi kasutamisest, siinsete inimeste suhestumisest koha ja merega. Valgusinstallatsiooniga on liitunud heliinstallatsioon “Kiiker” arhitekt Mikk Meelakult, mis suhestub silmapiiril Kärdla ja Hanko vahele jääva laevade maanteega. Käesolev projekt on jätk Hiiumaal Paluküla kirikus toimunud kohaspetsiifilisele näitusele “Soolaleivapidu / Housewarming”(2013), kui aktsioonina elustati hüljatud sakraalne ruum.

ruumiinstallatsioon: Urmo Vaikla, Ann Mirjam Vaikla, Ingel Vaikla, Tüüne-Kristin Vaikla

lisainfo:

toetajad: Eesti Kultuurkapital / Hiiumaa Sihtkapital & Arhitektuuri Sihtkapital, Eesti Sisearhitektide Liit, Interstudio, Fagerhult, FloorIn, Borg, Glamox, Salong Ruum, Hals Interiors, Elke Mööbel, Wermstock