Sadamasse hakkab pärast tuliseid vaidlusi kerkima moodne veepark

Tervet artiklit loe: Postimees 06.01.2006
Urmas Tooming, reporter 

Tallinna merevärava tondiloss, Vaibaparadiisi lagunev hoone, elab viimseid päevi, sest jaanuari keskpaigas alustab kinnisvaraarendaja Arco Vara maja lammutamist, et teha ruumi võimsale veekeskusele ja spaahotellile.

Pärast mitmekordseid ümbertegemisi jäid Tallinna linnaplaneerijad lõpuks põhimõtteliselt nõusse Vaibaparadiisi kohale kerkiva veekeskuse ja spaahotelli arhitektuurilise väljanägemisega.

Tallinna linnaarhitekt Igor Volkov ütles Postimehele, et soome arhitektide pakutud viimane kujutlus tulevasest veekeskusest on juba päris hea, võrreldes esialgse monotoonse risttahukaga.


Uus veekeskus ja hotell jääb Ahtri tänava äärde praeguse Vaibaparadiisi kohale Püha Siimeoni kiriku lähedusse.
Foto: Arco Investeeringute skeem 
 

Eskiis on valmimas.

Veekeskuse projekti on linnaplaneerimise ametis arutatud eelmise aasta suvest peale, seda on lastud ringi teha hea hulk kordi ning nüüd võib tulemusega põhimõtteliselt rahule jääda. Järgmisel kolmapäeval saavad arhitektid, Arco Vara asjatundjad, detailplaneeringu koostajad ning linnaplaneerijad veel kord kokku, et viimased muudatused koos üle vaadata.

«Soome arhitektid on meie märkusi arvestanud ning vastavalt täiendusi ja muudatusi teinud,» ütles Volkov. «Eskiisi koostamine on lõppjärgus. Detailplaneering pannakse avalikuks aruteluks välja mitte varem kui kuu aja pärast.»

Volkovi sõnul oli linnaplaneerijate põhiline soov, et suuremahuline hoone oleks võimalikult liigendatud ning inimeste liikumise suunad oleksid selgelt välja toodud. Tema sõnul ei tohi veekeskus tekitada kinnist kvartalit, sadamast tulevad ja sinna suunduvad inimesed peavad hoone juurest läbi pääsema.

«Algul oli maja arhitektuurne lahendus üpris üksluine, nüüd on seda elavdatud ja kasutatud erinevaid materjale,» ütles ta. «See hoone peab Tallinna väärtustama.»

52 000 ruutmeetri suuruse pinnaga hoone on laias laastus jagatud veekeskuseks ning hotelliks, kuid väljanägemise elavdamiseks on maja osad erineva kõrguse ja tagasiastetega. Kõige kõrgem osa ulatub 24 meetri kõrgusele.