Tabasalu tervisekeskuse ideekonkursi võitis Egon Metusala kavand „Võrk“
Tabasalu tervisekeskuse arhitektuurse ideekonkursi eesmärk oli leida parim ideekavand Tabasalu tervisekeskusele, mida plaanitakse rajada praeguse Teenuste 2 asuva arhitekt Tõnu Liigandi 1970. aastatel projekteeritud teenustemaja kõrvale Tui pargi poolsesse külge. Konkursile laekus seitse võistlustööd. Neist esimese koha vääriliseks hindas žürii ideekavandi „Võrk“, mille autor on Egon Metusala Metusala Arhitektid OÜ-st, kes saab ka õiguse projekteerida Tabasalu uue tervisekeskuse hoone.
Harku Vallavalitsuse korraldatud Tabasalu tervisekeskuse arhitektuurse ideekonkursi võitja on Metusala Arhitektid OÜ ideekavandiga „Võrk“, mille autoriks on Egon Metusala.
Tabasalu tervisekeskuse arhitektuurse ideekonkursi eesmärk oli leida parim ideekavand Tabasalu tervisekeskusele, mida plaanitakse rajada praeguse Teenuste 2 asuva arhitekt Tõnu Liigandi 1970. aastatel projekteeritud teenustemaja kõrvale Tui pargi poolsesse külge. Konkursile laekus seitse võistlustööd. Neist esimese koha vääriliseks hindas žürii ideekavandi „Võrk“, mille autor on Egon Metusala Metusala Arhitektid OÜ-st, kes saab ka õiguse projekteerida Tabasalu uue tervisekeskuse hoone. Teise koha pälvis arhitektuuribüroo Kolm Pluss Üks OÜ arhitektide Markus Kaasiku, Gert Gurievi, Kerstin Kivila ja Taavi Lõokese võistlustöö „Kese“. Kolmandaks tuli KAOS Arhitektid OÜ esitatud Margit Aule ideekavand „Kuma“.
Konkursitöid hinnanud žürii koosseisu kuulusid Harku vallavalitsuse esindajatena Kaupo Rätsepp (žürii esimees) ja arhitekt Kristiina Ott, omaniku ehk OÜ Strantum esindaja Meelis Härms, Teenuste 2 hoone arhitekt Tõnu Liigand ning Eesti Arhitektide Liidu esindajatena Indrek Allmann, kes on ka Harku valla elanik, ja Siiri Vallner.
Ideekavandit „Võrk“ nägi žürii võidutööna üksmeelselt. „See on kavand, mida pidas ka praeguse olemasoleva teenustemaja projekti autor Tõnu Liigand senise hoonega otsekui ühtekuuluvaks ja ühes rütmis hingavaks,“ märkis žürii esimees, Harku vallavanem Kaupo Rätsepp. Triiphoonena plaanitud kahekorruseline hoone on kavandi põhjal ühendatud olemasoleva hoonega õhulise rohesõrestikuga, kahe hoone vahele tekib aga linnaväljak, mis on selge ideega ja annab ümbritsevale keskkonnale linnaruumilist lisaväärtust. Samuti on plaanitav hoone kavandi järgi oluliseks ühenduslüliks kergliiklusteel Kase promenaadi ja Klooga maantee vahel, võimaldades praegust promenaadi pikendada maantee suunas. Žürii hinnangul mõjub lahendus kerge, kutsuva ja isegi spaalikuna, sobides hästi tänapäevaste nägemuste ja ootustega tervishoiuasutusele. Samas suudab hoone piisavalt jõuliselt ümber organiseerida ümbritsevat linnaruumi.
Võidutöö autor Egon Metusala sõnul sündis ideekavandi kontseptsioon lihtsalt ja kiirelt. Arhitekt soovis anda uue ja rajatava hoone vahele võimalikult palju distantsi, et pimeda ala tekkimise asemel avada uus hoone valgusele. „Tabasalu alevik on roheline ja inimmõõtmeline, kuhu linn ei ole halvas mõttes veel oma juuri ajanud. Siin on säilinud kvaliteetne looduskeskkond, kuhu oma ideed paigutada oli mul väga lihtne,“ kõneles ideekavandi „Võrk“ autor.
Vallavanem Kaupo Rätsepp jäi konkursiga väga rahule, sest žüriil oli valikut, kõik esitatud tööd olid kvaliteetsed ja pakkusid Tabasalu keskusele kaasaegseid lahendusi. „Uue tervisekeskuse rajamine on üks esimesi samme ka kogu Tabasalu keskuse kaasajastamisel, mis on mõneti ajale jalgu jäänud,“ omistas Rätsepp uue tervisekeskuse rajamisele veelgi olulisema tähenduse.
Uus tervisekeskuse hoone peaks kerkima Tabasalus olemasoleva teenustemaja ühe tiiva kohale. Projekteerimise järel peaksid ehitustööd eeldatavasti algama 2018. aasta kevadel. Tervisekeskuse ehitamist toetatakse Euroopa Regionaalarengu Fondi toetusmeetmest.