Tallinna linnavalitsuse uue hoone ehitamine sai parteide toetuse

Tervet artiklit loe: 27.01.2006
Urmas Seaver


Enamik linnavolikogu fraktsioone toetab plaani ehitada linnavalitsusele uus hoone, mis koondaks ühte kohta praegu üheksas majas laiali olevad linnavalitsuse ametid, linnakantselei ja volikogu.

Linnavalitsuse hoonete haldamise eest vastutava linnakantselei juba aastaid tagasi välja käidud ning pidevalt poliitikutele meelde tuletatud idee tõstsid detsembris taas päevakorda Keskerakonda kuuluvad linnapea Jüri Ratas ja linnavolikogu esimees Toomas Vitsut, kuid seadsid selle elluviimise tingimuseks teiste parteide toetuse.

Plaanile on jah-sõna andnud Reformierakonna, Isamaaliidu ja Res Publica fraktsioon. Ainsana pole oma seisukohta öelnud Sotsiaaldemokraatliku Erakonna fraktsioon.

Müüa või rentida

Isamaaliidu fraktsiooni esimees Toomas Tõniste ütles eile Postimehele, et nemad pooldavad uue hoone rajamist, sest see aitab linna juhtimist efektiivsemaks muuta.

Tõniste sõnul eelistab aga Isamaaliit praeguseid linnavalitsuse maju Vabaduse väljakul ja linnavolikogu hoonet Vana-Viru tänaval mitte maha müüa, vaid anda need pikaks ajaks rendile.

Reformierakonna fraktsiooni esimees Keit Pentus ütles, et erakond toetab uue hoone rajamist ning praeguste majade rendile andmist. «Mõistlik oleks võimalikult kiiresti uue hoone asukoht kokku leppida, et linn kehva planeerimise tõttu võimalikku maad maha ei müüks,» lisas ta.

Res Publica fraktsiooni esimees Tõnis Palts on samuti linnapea Jüri Ratasele teatanud, et partei toetab uue maja ehitamist ning on nõus nii praeguste hoonete müügiga kui ka rendile andmisega.

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna fraktsiooni esimees Erika Salumäe ütles, et fraktsioon tahab enne seisukoha ütlemist linnapealt teada saada, palju uus maja maksma võib minna, kuhu see kerkida võiks ning mis saaks praegustest hoonetest.

«Tore, kui me uue maja ehitamise küsimuses üksmeele leiame. Küllap mõtleme koos välja ka maja asukoha ja kuidas selle ehitamist rahastada,» sõnas Vitsut.

Uue maja rajamine läheks esialgsete hinnangute kohaselt maksma 400-500 miljonit krooni ning linn eelistab selle rajamist kesklinna lähedusse mere äärde. Võimalike asukohtadena on läbi käinud maatükid kesklinna sadama ja Kadrioru vahel, linnahalli naabruses või Admiraliteedi basseini ääres.