Välkloeng sel neljapäeval, teemaks ruumi ja heli suhted

Neljapäeval, 9. aprillil kell 20.00 toimub Tallinnas, Õpetajate majas järjekordne Eesti Arhitektuurikeskuse välkloeng, mille käigus sel korral räägitakse helist ja akustikast - kuidas me ruumis kuuleme ja kuulame, kuidas ruumid meid kuulavad, kuidas helid ja inimesed ennast ruumis üheskoos tunnevad. Loengu moderaatoriks on helilooja ja Eesti Muusika Päevade üks kunstilistest juhtidest Timo Steiner.

Neljapäeval, 9. aprillil kell 20.00 toimub Tallinnas, Õpetajate majas järjekordne Eesti Arhitektuurikeskuse välkloeng, mille käigus sel korral räägitakse helist ja akustikast – kuidas me ruumis kuuleme ja kuulame, kuidas ruumid meid kuulavad, kuidas helid ja inimesed ennast ruumis üheskoos tunnevad. Loengu moderaatoriks on helilooja ja Eesti Muusika Päevade üks kunstilistest juhtidest Timo Steiner.

Esiettekandele tuleb noore helilooja ja produtsendi Sander Mölderi akustika mõõtmiseks salvestatud püstolipaukudest inspireeritud teos “R-E-D 1 (reverb-echo-delay)”. Sander räägib oma kogemusest elektroonilise heli ja ruumidega. Püstolipaukude tekitaja akustik Linda Madalik jagab oma mõõtmatut pagasit muusikaliste ja mittemuusikaliste ruumide kujundamisel. Helilooja Tatjana Kozlova-Johannes räägib subjektiivselt ja spekulatiivselt muusika visuaalsusest, ruumilisusest ja ruumitusest. “Kõlakamber” on arhitekt Mihkel Tüüri (KTA – Kadarik Tüür Arhitektid) välkesinemise pealkiri, kus juttu tuleb heliruumide projekteerimisest Viljandi Laululava ja Tondiraba Jäähalli näitel.
 
Anna oma tulekust teada: Facebooki sündmus
Arhitektuuri välkloengute sarja eesmärk on kutsuda avalikkust kaasa mõtlema ja arvamust avaldama meid ümbritseva avaliku ruumi kujundamisel, tekitada arhitektuuriteemadel avalikku arutelu ja viia ühiskonda arusaamist, et arhitektuur on meie kõigi asi. Välkloengute raames tutvustavad erinevate elualade esindajad 9-minutilise ettekande jooksul oma seisukohti etteantud teemal, misjärel toimub avatud diskussioon esinejate ja kuulajate vahel. 
Välkloengud on tasuta, sündmus toimub Swedbanki, Saint-Gobain Ehitustooted AS-i ja Kultuurkapitali toel ning koostöös Eesti Muusika Päevadega.
 
NB! Kuna Õpetajate Maja saali mahub täpselt 200 inimest, siis kehtib kohapeal kes-ees-see-sees printsiip ning kuna ette kantakse ka muusikateos, alustame õhtut täpselt. Kes ruumi ei mahu või Tallinnast eemal viibib: sündmusest teeb veebiülekande Eesti Rahvusringhäälingu kultuuriportaal kultuur.err.ee!

 

Lisainfo

Triin Männik
Eesti Arhitektuurikeskuse kommunikatsioonijuht
Tel: +372 56201104 

E-post: