Viru hotellis valmis linna moodsaim konverentsikeskus

Rando Tooming, EPL


Sellest nädalast on Viru hotelli äsjavalminud juurdeehituses avatud linna uusim ja moodsaim konverentsikeskus.
Keskus paikneb hotelli teisel korrusel ning hõlmab nii vana kui uut korpust. Jõuludeks lubab hotelli juhtkond endise restorani Merineitsi ruumides avada ka linna suurima banketikeskuse.


Äriklientide arv kasvab
Varasemast kolm korda suuremas konverentsikeskuses on kuus saali. Helikindlate liigendvaheseinte abil on neist võimalik luua 11 ruumilahendusega saali.

 
Mitmeotstarbelised konverentsisaalid mahutavad kokku kuni 900 inimest, kõigi saalide standardvarustusse kuulub kliimaseade. Hotelliteeninduse abi soovides on kliendil võimalik kasutada saalis leiduvat sisetelefoni või spetsiaalset teeninduskutsungit.
Keskuses töötab ajakohane päevakontor, kus on arvuti, paljundusmasin ja sidevahendid, vajadusel saab kontorit kasutada sekretariaadi või pressiruumina. Selleks, et klient end millegi kõrvalisega vaevama ei peaks, registreeritakse hotelli ööbima jäävaid konverentsirühmi otse konverentsikeskuses.


Ehkki konverentsiteenus teenib hotellile kõigist hotelliteenuste liikidest alla ühe protsendi, on see Sokos Hotel Viru konverentsijuhi Maris Mosona sõnul strateegiliselt väga hea tugiteenus, mis põhiteenuseid toetades hotellile klientide püsiva juurdevoolu peaks tagama. Ka võimaldab konverentsi ja banketikeskuse täismahus käivitamine aasta lõpul kohapeal toitlustada kõiki keskuse kliente.


“Eelkõige peaks meie kava järgi Sokos Hotell Virus lähiaastail kasvama kohalike konverentsiklientide arv, kelle vajadusi teatud suuruse ja tasemega ruumide järele linnas seni rahuldada ei suudetud,” lootis Mosona. Tulevaks aastaks kavandab keskus kolmekordistuvat käivet.


Kolm sisustamistüüpi
Konverentsikeskuse kõige suuremat saali Grande hakatakse konverentsijuhi kinnitusel kindlasti kasutama ka banketisaalina. Grandesse võib mahutada kuni 400 inimest.
Keskuse tehnika lubab seal korraldada protseduuriliselt ülinõudlikke teaduskonverentse, samuti meelelahutusüritusi. Välistatud pole ka telefoni- ega satelliitkoolitused.
Vastavatud ruumidest kõige ahvatlevamaks peab Mosona Bolero saali akendega Rotermanni kvartali poole, mis mahutab kuni 110 inimest. Teist selliste mõõtmetega täisvarustuses konverentsisaali Mosona hinnagul Tallinnas praegu ei ole. Boleros on võimalik vastavalt kella- ja aastaajale ning kliendi soovile üritustel kasutada nii päeva- kui ka kunstvalgust.


Tänavapoolne saal on lükandseinaga poolitatav: kuni 70 inimest mahutav Duetto ning samasugune, kuni 40 inimest mahutav Andante. Grande saali kõrvale jääb kuni 70 inimese koolitamiseks mõeldud Allegro.


Konverentsisaalide mahutavus sõltub suures osas sellest, millist konverentsivormi klient kasutada soovib. Kõige rohkem inimesi mahub teatri eeskujul sisustatud saali, kus toolid on paigutatud tihedatesse ridadesse üksteise kõrvale. Seminaritüüpi saalis istuvad inimesed laudade taga kõrvuti nagu koolitunnis ja diplomaaditüüpi saalikujunduses paigutatakse lauad seinte äärde, nii et istujate näod jäävad saali keskosa poole.