Yakisugi tehnika loeng, Eestisse tuleb Terunobu Fujimori

TEMPT ja Eesti Puitmajaklaster ootavad osalema yakisugi puidu põletamise tehnika loengul ja töötoas 13. oktoobril 13:00 Moostes, Põlvamaal.

Kutse: Yakisugi puidu põletamise tehnika loeng ja töötuba 13. oktoobril Moostes, Põlvamaal

TEMPT ja Eesti Puitmajaklaster ootavad osalema yakisugi puidu põletamise tehnika loengul ja töötoas 13. oktoobril 13:00 Moostes, Põlvamaal. Seminari osalustasu on kuni 9. oktoobrini 50 €, hilisematele registreerujatele 70 €. Üritus toimub jaapani keeles, tõlkega inglise keelde, vajadusel tõlgitakse jooksvalt eesti keelde.

Eestisse tuleb yakisugi tehnikat tutvustama Jaapani arhitekt ja professor, elav legend Terunobu Fujimori. Temaga koos viiakse läbi töötuba ja loeng selle omapärase puiduviimistlustehnika tundmaõppimiseks. Yakisugi ehk Shou-Sugi-Ban on juba sajandeid vana puidu pinna söestamise tehnika – arvatavasti on see maailma vanim puidu kaitsmise viis. Jaapanis kasutatakse yakisugi tegemiseks põhiliselt seedripuidust laudu, Eestis kasutame selleks lehist, kuuske või mändi. Yakisugi tehnikas viimistletud laudu kasutatakse peamiselt hoonete fassaadidel.

Viimasel ajal on yakisugi kogunud populaarsust Jaapanis, USA-s ja Euroopas, kus arhitektid-disainerid on selle naturaalse tehnika taasavastanud.

Terunobu Fujimori (sünd. 1946) on Jaapanis ja maailmas tuntud arhitekt ning arhitektuuriajaloolane, kes eksperimenteerib oma loomingus palju yakisugi tehnikaga. Kuni oma 40-ndate eluaastateni süüvis Fujimori peamiselt arhitektuuri ajalukku, uurides erinevaid arhitektuuritehnikaid ja teooriaid. Alles 44-aastaselt projekteeris ta oma esimese hoone ning tema ekstsentriline stiil pälvis koheselt palju tähelepanu. Fujimori projekteerib keskmiselt ühe hoone aastas, käsitledes materjale ja ruumi isikupäraselt. Hetkel on Terunobu Fujimori professor Tokyo Ülikoolis (University of Tōkyō’s Institute of Industrial Science), kus õpetab linnaehituse ja arhitektuuri ajalugu – kontoris, mida ta kutsub oma laboratooriumiks.

Terunobu Fujimori ja tema sõbrad Tadao Ando ja Toyo Ito on muutnud nii Jaapani kui ka maailma arhitektuuriajalugu.

Palume osalemissoovist teatada e-posti aadressil . Osalejate arv on piiratud!

Lähem info ürituse kohta ja registreerumise otselink avanevad siin:

https://www.dropbox.com/s/9osp1l8i1esbisq/Yakisugi%20eng-est.pdf?dl=0