Ugala Teatri kunstikonkurss

Riigi Kinnisvara AS koostöös Ugala Teatriga kuulutas välja kunstikonkursi , millega soovitakse leida sobivaim kunstiteoste ideelahendus Ugala Teatri õuealale Viljandis aadressil Vaksali tn 7. Seoses sellega palume allpool olevat infot jagada oma liidu ja alaliitude liikmetega.

Riigi Kinnisvara AS koostöös Ugala Teatriga kuulutas välja kunstikonkursi , millega soovitakse leida sobivaim kunstiteoste ideelahendus Ugala Teatri õuealale Viljandis aadressil Vaksali tn 7. Seoses sellega palume allpool olevat infot jagada oma liidu ja alaliitude liikmetega.

Ugala teatri õueala ootab värsket kunsti

Riigi Kinnisvara AS (RKAS) koostöös Ugala teatriga kuulutas välja kunstikonkursi, millega soovitakse leida sobivaim kunstiteoste ideelahendus Ugala teatri õuealale Viljandis aadressil Vaksali tn 7.

Kunstikonkursi raames otsitakse avalikku ruumi esteetiliselt rikastavat lahendust, mis asub teatri Reinu tee poolse õueala, täpsemalt rajataval haljastatud nõlval. Teos peab taotlema rütmilist ažuursust  (pilulisust, võrejasust) koos rahuliku voolava pinnaga. Taiese materjaliks on soovitavalt metall, mis on töödeldud vabalt valitud tehnikas. Teiste materjalide kasutamine või lisamine ei ole keelatud, kuid lähtuda tuleb vastupidavusest ning sobivusest hoonekompleksi olemasoleva visuaali, rütmi ning ümbritseva loodusega.

Žüriisse kuuluvad Eesti Kunstnike Liidu esindajad Jass Kaselaan ja Tõnis Paberit, Eesti Kunstiteadlaste ja Kuraatorite Ühingu esindajad Mari Vallikivi ja Rael Artel, Ugala teatri teatrijuht Kristiina Alliksaar ning hoone arhitekt Irina Raud. Eksperdina osaleb žürii töös Viljandi linnakunstnik Malle London.

Pärast kunstikonkursi võitja väljaselgitamist viib RKAS läbi väljakuulutamiseta läbirääkimistega hankemenetluse, et sõlmida võidutöö autoriga leping teose tellimiseks ja paigaldamiseks summas 65 000 eurot, milles sisaldub ka autoritasu. Summale lisandub käibemaksukohuslaste puhul käibemaks. Auhinnafondi suurus on kokku 975 eurot. Esimese koha saanud kavandi eest preemiat ei maksta, preemia sisaldub võitjaga sõlmitava hankelepingu maksumuses. Teise ja kolmanda preemia suurused on vastavalt 650 eurot ja 325 eurot.

Osalemistaotluste ja kavandite esitamise tähtaeg on 26.05.2016 kell 11:00.

Konkursi võistlusjuhend ja selle juurde kuuluvad lisad leiate RKASi kodulehelt rubriigis „Alla siseriiklikud piirmäära hanked ja kunstikonkursid“. Eraisik, kellel registrikood puudub, saab hanke juurde registreerimiseks kasutada isikukoodi.

Kunstikonkursi korraldamise kohustus tuleneb 2011. aastal jõustunud kunstiteoste tellimise seadusest, mille kohaselt tuleb avalike hoonete ehitustööde maksumusest vähemalt 1% eest soetada kunstiteoseid. Seadus rakendub riigi- ja avalik-õiguslikele asutustele ning riigi enamusosalusega sihtasutustele ja mittetulundusühingutele, kuid ei laiene kohalikele omavalitsustele. Kunstiteoseid tuleb tellida, kui ehitustöid teostatakse vähemalt 625 000 euro ulatuses. Kunstiteoste tellimise ülempiir on 65 000 eurot. Summadele lisandub käibemaksukohuslaste puhul käibemaks.

Oluline info

Toimumiskoht
Eesti
Osavõtt
Eesti sisene
Väljakuulutamise kuupäev
23.02.2016
Võistlustööde esitamise tähtaeg
26.05.2016 11:00