TAB 2022 Visioonivõistlus “CIRCULAR BLOCK: Reinventing the Mikrorayon”

Tallinna Arhitektuuribiennaal 2022 kutsub mõtestama ümber Lasnamäe elukeskkonda rahvusvahelisel visioonivõistlusel "CIRCULAR BLOCK: Reinventing the Mikrorayon". 

Tallinna Arhitektuuribiennaal 2022 kutsub mõtestama ümber Lasnamäe elukeskkonda rahvusvahelisel visioonivõistlusel “CIRCULAR BLOCK: Reinventing the Mikrorayon”

Visioonivõistlus ootab uurima arhitektuuri võimekust muuta jäätmed energiaks läbi ringlustegevuste nii mikro- kui makroskaalal ning seeläbi mõjutama ka üldist piirkonna arengut. Visioonivõistluse fookuses on Tallinna suurima elanikkonnaga linnaosa Lasnamäe. 

Osalejate peamiseks ülesandeks on taasluua Lasnamäe rajoon ning selle ehitised. Teemad, millele keskenduda on toit, energia, jäätmed ja ained. Neid teemasid paluvad kuraatorid käsitleda järgnevatel skaaladel: majutuskvartal, linnakvartal, mikrorajoon. Võistluskeeleks on inglise keel ning töid oodatakse kuni 28. veebruarini 2022. Võitjatööd pannakse välja septembris 2022 toimuval TAB 2022 visioonivõistluse näitusel. 

Visioonivõistluse žüriisse kuuluvad Winy Maas (MVRDV, Holland), Kaidi Põldoja (Tallinna strateegilise planeerimise teenistus ja ruumiloome kompetentsikeskuse juht), Benedetta Tagliabue (Miralles Tagliabue EMBT, Hispaania), Toomas Tammis (ArhitektuuriAgentuur ja Allianss Arhitektid), Veronia Valk-Siska (Kultuuriministeerium).

Tallinna Arhitektuuribiennaali 2022 kuraatoriteks on Areti Markopoulou (Hispaania) ja Lydia Kallipoliti (USA) ning peateemaks “Söödav; Ehk arhitektuurne ainevahetus”. Kaaskuraatorina panustab Ivan Sergejev Eestist.

Vaata kõiki võistlusel osalemise tingimusi.