Linnaruumikonkurss „Teistmoodi avalik ruum“

Tallinna Spordi- ja Noorsooamet ja Eesti Kunstiakadeemia arhitektuuriteaduskond kuulutavad välja noorte linnaruumikonkursi “Teistmoodi avalik ruum”.

Tallinna Spordi- ja Noorsooamet ja Eesti Kunstiakadeemia arhitektuuriteaduskond kuulutavad välja noorte linnaruumikonkursi “Teistmoodi avalik ruum”.

Avalik ruum peaks olema kõigile ligipääsetav, mugav ning hästi toimiv. Konkursi „Teistmoodi avalik ruum“ eesmärgiks on soov teada saada, mida arvavad Tallinna avalikust ruumist noored ning millised on nende ettepanekud avaliku linnaruumi muutmiseks ning uute ja funktsionaalsete ruumilahenduste loomiseks.

Konkursile on oodatud osalema kõigi kõrgkoolide 2013/2014 õppeaasta BA, MA ja diplomiõppe üliõpilased.

Konkursi töö peab esitlema ideed, kuidas Tallinna linna avalikku ruumi paremaks muuta. Töö peab näitama nii probleemi kui ka lahendust konkreetses asukohas. Teemavaldkond on osalejate endi valida. Töö tuleb esitada maketina koos seletuskirjaga ühel A4 lehel.

Prof. Toomas Tammis, EKA arhitektuuriteaduskonna dekaan loodab konkursi töödes näha lisaks leidlikele ja väljapaistvatele ideedele ka selget indikatsiooni nende ruumilistest ja materiaalsetest lahendustest ning võimalustest: “Makett toob väärt idee meile käegakatsutavasse maailma. Kui endal jääb maketi tegemise oskustest puudu,  soovitan julgelt kontakteeruda erialadega, kellel kompetents olemas. Rõõm oleks näha erinevate erialade tudengeid koos töötamas.”

Konkursi auhinnafond on 2250 eurot:

I koht 1000 eurot

II koht 750 eurot

III koht 500 eurot

Konkursitööde esitamise tähtaeg on 15. august 2014.

Võitjad kuulutatakse välja 8.-12. septembril toimuval Tallinna noortenädalal, kui toimub konkursitööde näitus Rotermanni kvartalis. 

Konkursi tingimused on üleval Tallinna noortenädala kodulehel www.noortenadal.ee.

Konkursi tingimused lisatud ka manusega. 
Konkurssi “Teistmoodi avalik ruum” toetab Hasartmängumaksu Nõukogu.

Oluline info

Toimumiskoht
Eesti
Osavõtt
Eesti sisene
Väljakuulutamise kuupäev
13.06.2014
Võistlustööde esitamise tähtaeg
15.08.2014 00:00
Võitjate väljakuulutamise kuupäev
12.09.2014